Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

                                                                                             

 

Vážení spoluobčané,

 

letošní léto bude pomalu za námi a tím se naplní třetí rok práce současného novoknínského zastupitelstva, kde zasedají dvě volební strany: Tradice a prosperita

a ZLATOHORNÍ MĚSTO NOVÝ KNÍN.

Tradice a prosperita vyhrála volby a ovládla pohodlnou většinu v zastupitelstvu i radě města a samozřejmě nominovala a prosadila svého starostu Ing. Tomáše Havlíčka

a místostarostu Petra Chmelíka. Spolu s tím získala mandát neomezeně vládnout

a rozhodovat do dalších voleb v roce 2018.

V našem městě máme zastupitelskou demokracii, rozhoduje zvolená většina. Tradice a prosperita získala většinu a má ve svých rukou veškeré prostředky včetně rozhodujících postů k prosazení slibů, které má ve volebním programu. Tolik k tomu, kdo vládne.

 

A jak vládne?

 

Okolo dění v Novém Kníně často slýcháme „Doposud se téměř nic neudělalo, téměř nic se nezměnilo.“ Nebo: „Co tam děláte, že nic neděláte?“ A někdy také: „Proč to nezměníte?“

Lídři vládnoucí Tradice a prosperity (konkrétně pan starosta a pan místostarosta) to velmi často dávají

za vinu Zlatohorcům. Občas jsou do této množiny kazičů zahrnováni i ostatní zastupitelé.

Opozice prý způsobuje, že se nic nedaří, opozice vše bourá, opozice neumí rozhodovat, Zlatohorci jsou prý nezodpovědní. Jó! Kdyby tak nebylo Zlatohorců! Ach, to by šlo vše jako po másle! Opozice Zlatohorců je prý brzdou pokroku a zkrátka všeho, co zrovna nevyjde nebo nevyšlo. Proto se nedá vládnout, proto se špatně vládne.

 

NENÍ TO PRAVDA.

 

Tradice a prosperita, reprezentovaná nejvyššími výkonnými a statutárními posty – starostou a místostarostou - má v Zastupitelstvu i v Radě města rozhodující většinu a rozhodovací pravomoc – a tím i osud našeho města (minulý, současný a třeba i budoucí). Zlatohorce jednoznačně nepotřebuje a ani nechce.

Proč to tedy nešlape tak, jak by se chtělo? Vždyť na všechna rozhodnutí v zastupitelstvu postačuje většina, což je Tradice a Prosperita. Znamená to jediné – i někteří členové vládnoucí strany více či méně hlasují proti návrhům, které předkládají jejich lídři - starosta nebo místostarosta. Některé návrhy jsou dokonce staženy ještě před jednáním. Je totiž naprosto jasné, že je ani vlastní členové nepodpoří.

 

Zlatohorci potřebné, smysluplné a pro chod města nezbytně nutné návrhy spolu s částí vládnoucí strany podpořili, podporují a budou podporovat.

 

Návrhy donebevolající nepřipraveností, předražením či zbytečností Zlatohorci podpořit nechtějí a ani nemohou. Zlatohorci při svém rozhodování mají vždy na zřeteli to, co slíbili po svém zvolení – prospěch našeho města.

 

Možnosti Zlatohorců, jejich zásadní návrhy na změny, jejich volební sliby a program jsou za současného stavu a v postavení opozice neproveditelné. Většinová vládnoucí Tradice a prosperita je nechce.

A protože je většina zastupitelů nechce, je to pro většinu obyvatel správné a pro všechny demokratické. Co si přát více?

 

Sdružení ZLATOHORNÍ MĚSTO NOVÝ KNÍN.

 

PŘÍŠTĚ: Co jsme navrhovali? Co jsme podpořili? Kdy jsme byli proti? Kdo je to „ZLATOHOREC“?